Farby i pędzle // Paints and brushes.

To co naprawdę uwielbiam w papierach 7Dots Studio to ich uniwersalność i to że można ich używać naprawdę na wiele różnych sposobów. Oto mały magnes który przygotowałam dla mojej przyjaciółki. To coś co ma jej przypominać o ważnych sprawach. Naprawdę uwielbiam tę uroczą dziewczynę. Jest cierpliwa, ciepła i oddana. Doceniam te cechy, ale to co najbardziej w niej uwielbiam to że jest odrobinę szalona. Dlatego chciałam by ten magnes był romantyczny ale jednocześnie w żywych kolorach. Wykorzystałam papiery z kolekcji Hopefully.

 What I really love about 7 Dots Studio papers is that they are very versatile and you can use them in many different ways. Here is my tiny magnet I made for my friend. It is something that will remind her what’s very important. I really love this cute girl, she is very patient, warm and helpful. I appreciate that but what I like the most is that she is also a little bit crazy girl. And so I wanted this magnet to be a bit romantic but in vivid colors. I used papers from Hopefully collection.
 Hopefully – Find Me
Hopefully – Dance With Me
All I Ever – Vanilla Buttercream

 Jakiś czas temu pokazywała Wam moją “Księgę ptaków”. Była to alterowana stara książka w której postanowiłam urządzić sobie art-journal. Dziś mam dla Was najnowszą stroną, którą w nim wykonałam, pełną akwareli. Użyłam szarych papierów 7 Dots Studio więc mogłam wybrać kolory farb na jakie tylko miałam ochotę.

Some time ago I showed you my “Bird book”. It was an old altered book where I decided to use as a art-journal. This time I want to share with you my newest page in it, that I’ve made using a lot of watercolor paints. I used some 7 Dots Studio papers in grays so I could use paints in colors I wanted.Hopefully – Dance With Me
Hopefully – Kiss Me
Hopefully – Make Me Laugh


 A teraz... przygotowujemy się do otwarcia wystawy mojej Mamy :)

And now... we are getting ready for my Mom's exhibition opening :)


Comments

  1. Ach, jak ja lubię tu do Ciebie zaglądać, zawsze tak inspirująco jest!

    ReplyDelete
  2. Wonderful inspiring work as always... Hope your mother's exhibition opening is a big success!
    Alison x

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts